ترکیب رنگ و مدل لباس مجلسی زنانه

ترکیب رنگ و مدل لباس مجلسی زنانه

چطور لباس مجلسی و کفش را ست کنیم؟

موضوع اصلی و مهم برای اکثر بانوان ست کردن لباس ها و ترکیب رنگ بندی ست ها در کنار هم مثل کت و شلوارو کت و دامن شال و کیف و کفش برای مجالسات رسمی و میهمانی ها و حتی دورهمی های دوستانه میباشد . انتخاب درست در ترکیب رنگ و مدل ست لباس مجلسی تاثیر فوق العاده ای در پوشش خوش و فاخر شما دارد. در صورتی که ست کردن لباس اصول  خاص خودش را دارد که با داشتن اطلاعات درست می توانید برای خود طبیعی و ساده کنید .

اموزشهایی توسط سارونتا در اختیار شما قرار می دهیم تا در هنگام خرید لباس های مجلسی زنانه ، لباس و ملزومات انها را در نظر بگیرید و برای هر بار ترکیب رنگ و ست لباس برای حضور در مهمانی ها  دغدغه نداشته باشید با داشتن اطلاع  کافی از اصول خرید درست ست کردن برای شما راحت تر باشد

ست رنگ

رنگ ها در طبیعت و در پیرامون ما بسیار متنوع و جذاب هستند. هر رنگ، مکمل یا مکمل‌هایی دارد که با کنار هم قرار دادن آنها،به عنوان ست لباس  در مجالس خود را جذابتر حاضر کنید. به عنوان مثال شما میتوانید با قرار دادن رنگ‌هایی مثل سفیدو مشکی، یا طوسی و گلبهی، در کنار هم  که مکمل هم هستند جلوه بهتری داشته باشید .  برندهای  معروف لباس ، با توجه به  این مسئله، لباس‌های خود را تولید و عرضه میکنند و برای فروش به سراسر جهان ارسال می‌کنند.

بعضی رنگ ها مکمل هم هستند و بعضی ها خنثی که رنگ های خنثی با طیف های روشن تر ترکیب میشوند مانند رنگ های کرم و بژ ،کرم و خاکستری و خرمایی ،عاج هستند که می توانیم با رنگ هایی مثل قرمز نارنجی و زرد یا رنگ های پاستیلی مثل صورتی ، آبی، نعنا، اسطو خودوس ، زمردی ترکیب کنیم.

در دنیای رنگ ها ما رنگ های اصلی مثل رنگ های آبی و قرمز و زرد و رنگ های ثانویه مثل سبز و نارنجی و بنفش را داریم که میتوانیم با رنگ های خنثی ترکیب کنیم.

انتخاب رنگ لباس ها معمولا نمی‌تواند فقط در مورد پوشش باشد، می‌تواند نسبت به آرایش، فرم بدن و رنگ پوست فرد باشد.

بایدها و نبایدهای ست کردن کیف و کفش

امروزه همانند گذشته موضوع ست لباس مجلسی و کفش از نظر مد هایز اهمیت نیست اما همچنان مورد استقبال بانوان میباشد. ولی همچنان مورد توجه بانوان میباشد که نکاتی در این خصوص برای شما گذاشتیم .موضوع مهم و  اصلی، هماهنگ بودن  رنگ ها و طرحها در کنار هم  است. هم جنس بودن  ست های لباس و انتخاب ترکیب رنگ ها در کنار هم ست لباس مجلسی را تکمیل می کند.  که باعث فاخر بودن شما خواهد شد.

از مواردی که متخصصین طراحان مد و  لباس توصیه می‌کنند در انتخاب  رنگ کیف و کفش با رنگ لباس بهتر است یک رنگ نباشند . برای مثال لباس مجلسی مشکی با کفش پاشنه بلند طلایی و کیف مشکی با طرح طلایی جذابتر خواهد بود.جنس کیف و کفش یکسان بودن شان مد نظر نمیباشد اما با جنس لباس نباید یکی باشد.

استایل خود را طبق فصول باید هماهنگ کنید انتخاب لباس را اگرطبق فصول در نظر نگرفته باشید بسیار استایل نامعقولی میشود.

 چطور لباس مجلسی انتخاب کنیم؟

وقتی به فروشگاه و بازار اصلی لباس می روید با طیف وسیعی از رنگ ها و مدل و طرح های زیادی از لباس‌ها روبرو می‌شوید.در صورتی که از قبل ندانید چه میخواهید و چه رنگ و چه مدل را در نظر دارید ممکن است تایم و زمان طولانی از روز تا را بگیردو در اخر نتوانید لباسی را انتخاب کنینبه همین دلیل دچار چنین مشکلی نشوید چند نکته را باید در نظر بگیرید:

فرم بدنی

مهمترین عوامل در انتخاب لباس مجلسی اینکه بدانید فرمی بدنی شما چگونه است.بهترین لباس، لباسی میباشد که مناسب با فرم بدنی  شما باشد.

  • سیب: در این نوع اندام، بدن فرمی شبیه به سیب دارد که یعنی بالاتنه، بزرگتر از پایین‌تنه است.
  • گلابی: برخلاف حالت سیبی است یعنی پایین‌تر، حجیم‌تر از بالاتنه است.
  • ساعت شنی: اندام بالاتنه و پایین تنه متناسب هستند و با کمری باریک جدا می‌شوند.
  • مستطیل: بدن باریکن و بلند است و انحنای زیادی ندارد.
  • توت فرنگی: سرشانه‌ها پهن هستند و نسبت به بقیه نقاط بدن، حجم بیشتری دارند.

با وجود دانستن اینکه کدام فرم بدنی را دارید ، لباس را انتخاب کنید. اگر از اینکه دقیق نمیدانید فرم بدنی شما کدام فرم بدنی میباشد حداقل امکان مدل‌هایی را انتخاب کنید که ریسک کمتری داشته باشد: مدلهایی مانند یقه هفت یا یقه آرشال دامن فون یا دامن کلوش

مشخص کردن بودجه

قبل از انتخاب لباس باید بودجه مالی خود را در نظر بگیرید. لباس‌های مجلسی قیمت‌های بسیار متفاوتی دارند و قیمت ها برحسب کیفیت و جنس پارچه ها و دوخت گذاشته میشوند،گاهی امکان دارد بعضی لباس ها طبق مواد و کارشده بودن نیز قیمت بالاتری داشته باشد.خصوصا اگر قصد دارید لباس های خاص تری را تهیه کنید که در مزون ها بهتر یافت میشوند و این را بدانید که به دلیل خاص بودنشان قیمت بیشتری نسبت به بازار دارند.

خرید آنلاین

لباس مجلسی جز خرید هایی میباشد که به صورت آنلاین نباید انجام شود هر چند در انتخاب لباس تایم زمانی کمتری را  از شما میگیرد  دلیل اینکه خرید آنلاین توصیه نمی شود این است که انتخاب درست و ایده ئالی که مناسب شما باشد را پیدا نکنید.  پیشنهاد ما این است که لباس را حضوری انتخاب کنید و قبل از خرید لباس را پرو کنید و بهترین و مناسب ترین لباس را انتخاب کنید. این موضوع را در نظر داشته باشید که در خرید آنلاین نمیتوان جنس پارچه و درجه و کیفیت لباس را لمس کنید.

ترندهای روز

اگر شما جز خانمهایی هستید که یک لباس مجلسی را چند بار استفاده میکنید نباید طبق مد و ترند ها بروید هر چند ترند و مد های روز شما را وسوسه کند مهم است که انتخابی انجام دهید که بتوانید در مراسم و مهمانی های مختلف استفاده کنید.

چطور کیف و کفش انتخاب کنیم؟

انتخاب درست در کیف و کفش طبق نکته های گفته شده میتواند در استایل شخصی تان تاثیر به سزایی بگذارد.

انتخاب کیف و کفش مناسب برای هر مهمانی و مجالس، یک بخش مهم از ساختن استایل شخصی شما میباشد. انتخاب مناسب در کیف و کفش در کل شخصیت و سلیقه شما را نشان می دهد. برای این کار نکاتی وجود دارد که.

  • استایل شخصی: اگر سبک کلاسیک می پسندید، ازکفش‌های کلاسیک و رسمی می‌توانید انتخاب کنید. اگر سبک مدرن به سلیقه شما هم خوانی داردکه در این سبک طرح‌های جدید متنوعی وجود دارد. برای مثال کیف و کفش مجالس مختلف مانند عروسی و جلسات کاری، تفاوت‌های زیادی باهم دارند.
  • هماهنگی رنگ: در انتخاب هر بخش دیگر از استایل مانند کت و شلوار با کیف و کفش ، مهم است که رنگ‌ها با یکدیگر هم خوانی داشته باشند.همینطور توجه داشته باشید که چه لباسی را با آن ست خواهید کرد.
  • راحتی و کارایی: در خصوص کفش، بسیار مهم است که برای چه مکانیجه کفشی را انتخاب می کنید.مثلا برای عروسی که چند ساعت باید یک کفشی  را بپوشید سعی کنید کفش راحتی را انتخاب کنید در غیر این صورت اگر انتخاب کفش راحتی را نداشته باشید خستگی و مشکل در راه رفتن که دچار این پا و آن پا شدن شما میشود باعث نقص در استایل شما می گردد. از طرفی دیگرموقع خرید کیف، به جز ظاهر آن، به فضایی که کیف دارد و به فضایی که شما نیاز دارید دقت کنید.

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگیری کپچا...